falkoner: (Default)
[personal profile] falkoner
Якби не Смотрича етюди,
Щоб не ота його петля,
Не знали б дива зараз люди
Й такої слави ця земля.

Я повернувся.

1

Їздили на вихідних у прес-тур, присвячений початку туристичного сезону, в славне місто Кам'янець-Подільський.
Якщо ви пориєтеся в журналі, то зрозумієте, що там я не вперше, і навіть не вдруге) Я люблю це місто і думаю, що непогано його знаю. Але радує, що воно не перестає дивувати і я знаходжу тут щось нове.
Ось і цього разу в турі організованому
і , тобто Асоціацією незалежних блогерів і Департаментом гуманітарної політики Кам'янець-Подільської міської ради. За що їм подяка.
"О, знову проплачений пост", — подумаєте ви і будете неправі. Так, звичайно ж, нам намагалися сподобатися, у когось це вийшло краще, у когось гірше. А ми напишемо все саме так, "як було".
Ми це я і Оленка. Спільні пости ми трохи практикували в блогах сайту
Україна Інкогніта. Виглядає місцями трохи шизофренічно, але дві голови краще, ніж одна (особливо, коли друга більш уважна), і пости починають грати новими фарбами. Сьогодні вперше напишемо спільний пост і на цій платформі. Ремарки Оленки будуть виділені курсивом.

Напевно, тут варто мені привітатися)) Всім привіт! :)

Урочисто обіцяю, що від мене у цьому пості буде зовсім небагато, бо, по-перше, Сашечка ("Сашечка" - це внутрішній мем , не звертайте уваги) написав багато, докладно і написав класно (зрештою, як і завжди, але цього разу особливо). А по-друге, от просто зараз із вільним часом ну геть ніяк. А розповісти про нашу поїздку у Кам'янець треба вже, бо на носі травневі і раптом хтось ще не визначився з тим, де їх провести, тож ось вам і пост в поміч.
Тому від мене тут будуть переважно розставлені у потрібних місцях коми, прибрані зайві пробіли і кілька ремарок.
А всі свої геніальні задумані й заготовлені історії, жарти, бувальщини і море вражень та захоплень я обов'язково викладу у наступних постах, нікуди ви від цього не дінетесь (тіштеся, що курсив менш читабельний і його легше прогортувати буде)))


kam_pod-13

Тепер про сам формат. Організатори просили написати хоча б один пост про тур протягом тижня, але не врахували насиченість своєї ж програми. Втиснути ту кількість інформації (і фоток))) в один допис буде як мінімум важко. Прочитати те "простирадло" буде нереально, до того ж, підозрюю, що пости всіх учасників з'являться приблизно одночасно і успішно задовбуть вас Кам'янцем-Подільським (хоч він і прекрасний).
Тому вирішив писати в своїй звичній манері (обіцяю, що то буде менше, ніж півтора року) — частинами. (Я прослідкую, ага)))
Сьогодні вступна. Яка допоможе просто осягнути масштаб. Всього 60 фото. Поїхали. Відкриваймо Кам'янець-Подільський.

kam_pod-12

А поїхали ми в купе, як казав класик, "забацаного поїзда" Кам'янець-Подільський–Київ. Нереально пощастило купити квитки і туди, і назад. Правда, в різних вагонах. А то ми вже розглядали варіанти виїжджати через Хмельницький, втрачаючи день.

Прийняв нас найвідоміший, мабуть, готель міста – "
7 Днів" (от тільки що вставляв гіперлінк і з подивом дізнався, що готель мережі є ще й у Києві). Поселили нас у напівлюксі з чудовим видом (фото вище). (Фото нижче, а Сашечка, як завжди іскромьотно й невипадково жартує)) Хоча готель і заявлено як тризірковий, але, як на мене, рейтинг його має бути трохи вищим. Якщо ж "трійка", то тверда така, європейська (а не така, яку у нас люблять собі подописувати). Наприклад, уперше бачив у готелі швейний набір. Дуже корисна штука, чомусь ніхто не додумався раніше до того (чи то я ламер?). Номер чистий. Рушники, халати й інші гелі з кондиціонерами (кондиціонер був один і висів він на стіні, а в пляшечках був шампунь) в наявності. Потішила сіль для ванної (правда, "така собі"). (Саша, це була моя сіль!))) З недоліків помітив тільки зламану ручку на дверях балкону (зовні, щоб закритися) і відламану кришку підвіконня. Не критично, на якість проживання ніяк не впливало, але я обіцяв чесно писати.
У ціну проживання входить багато "плюх" додаткових: басейн, спортзал, сауна... але ми туди не ходили. (Бо не було купальника, форми і часу. І взагалі ЗОЖ не вписувався у цей гедоністичний тур). З "плюх" користувалися лише сніданком. Добротний і смачний такий "шведський стіл". Прекрасні сніданки, вже тиждень я за ними дуже сумую))

kam_pod-1

kam_pod-2

Прийняли душ (поснідали! Раннє заселення та ще й сніданок, гостинності готелю, як і моєму подиву, не було меж) і пішли на зустріч до Міськради. Трохи мали часу, тож полазили ще чуток закинутим готелем "Україна". Я там навіть встиг колись переночувати раз. Років так 13 назад. А зараз із нього можна робити красиві фото. Але краще туди не лазити)) Ще забігли у "Вина України" на Лесі Українки, але Сашечка чомусь про це цнотливо промовчав. Чи то 50 мл хересу стерли йому пам'ять?))

kam_pod-3

У прес-центрі міськради дві феї в лиці голови Департаменту гуманітарної політики Олени Куземи і працівника (працівниці!) (наскільки я зрозумів, єдиного) відділу туризму (на сайті міськради Кам'янця чорт голову зломить в тих відділах, тож, може, я десь помилився) при департаменті Олесі Лукашової вручили нам квитки в доросле життя програмки і відправили в місто.

Відкриття туристичного сезону в Кам'янці відбувається не вперше. Власне, цього року це було, за словами організаторів, ювілейне 10-те відкриття, хоча по роках ми нарахували одинадцяте, (може, вони з нуля рахували — ми ж не знаємо) і щорічно міськрада готує для гостей міста і для його жителів якісь цікавинки.
Родзинками цього року стали презентація "Гастрономічної карти" міста (і тут лунають від мене фанфари! бо хто ще не зрозумів, їжа — це моя слабкість), стартував проект "Дитячий туризм", також під час відкриття організовувався рекорд України... але про це все згодом. Окрім цього, в програмі було ще багацько цікавого.

Про все по черзі.

kam_pod-5

Розпочинала нашу програму "Гастрономічна карта". Обідати першого дня нам з Оленкою пощастило в новому закладі "
Сажотрус" (нам взагалі пощастило із закладами — підпишусь під кожним словом). Розказувати докладно зараз не буду, чесно напишу окремий пост про наші гастрономічні подвиги: годували як на убій) Бо затягнеться. Так, брак часу у нас врятує вас цього разу від заздрощів та інтесивного виділення слини, але це лише цього разу! ;)

kam_pod-6

А це готуються до завтрашнього відкриття історичної бруківки)) ("Відкриття накриття"! зі слів представників міськвлади, з почуттям гумору у представників якої все ок) Все доробляється в останній момент. Всі виробництва однакові))) Та й ми цей пост не в понеділок, по поверненню, пишемо))

kam_pod-7

Завернули до фортеці.

kam_pod-8

На відкриття Спільної українсько-литовської експозиції "Коріатовичі на Поділлі".
Були присутні різні офіційні лиця. Наприклад, посол Республіки Литва в Україні, який розмовляє українською краще, ніж половина наших депутатів (і один міністр).

kam_pod-9

На фото не посол)

kam_pod-10

Якщо ви притомитесь ходити кам'янецькою бруківкою, то можете купити собі екскурсію на електромобільчику. Забавна штука). І відпочинете, і багато дізнаєтеся цікавого про місто.
Як, наприклад, ми. З під фортеці нас вивезли саме таким чином. 
kam_pod-11

Сходили за планом в
Музей мініатюр "Замки України" . Чудове місце! Не пошкодуйте 40 грн і подивіться на купу макетів українських замків і палаців. Ввечері з підсвіткою особливо круто.
Більше фоток в окремому пості.
Вашу фортецю і там і тут показують! До чого техніка дійшла!

kam_pod-14

Далі — більше. Вечеря. У старій башті замку. До Олени та Олесі приєднався й заступник міського голови Вадим Савчук. І тут почалося найцікавіше!.. і найсмачніше

kam_pod-16

Такі банкети можуть здатися окозамилюванням, але якщо правильно їх використовувати, то можна дізнатися багато чого цікавого. Наприклад, про те, чому падають башти, чи як зріс потік туристів у місто, про талісмани міської мерії... Сподіваюся, що заінтригував, і ви дочекаєтеся наступного посту. Бо мені зараз ще про два наступних дні писати, а я притомився))
Отак всі люди їли і пили, а Сашечка невтомно запитував і запитував, щоб потім нести світло знань спраглим  інформації людям. І таки справді багато цікавого він дізнався і розповість (якщо калганівка не стерла йому пам'ять))

kam_pod-17

Ранок наступного дня розпочався не з кави (жартую, звичайно ж, з кави), а ще з туристичного форуму "Основні тренди туристичного сезону-2018" у кам'янець-подільській мерії. Місцями навіть не нудно було. Дивилися мультики, ходили з мушкетами і в капелюшках. Так, покажу. Так, напишу, але пізніше.

kam_pod-18

Хоча, я підозрюю, більшість досиділа до кінця, щоб посмакувати солодкими презентами від
Кав'ярні на Зарванській і кондитерської Madam Bushe.
Ти всіх розкусив! Звісно, так і було, бо гостинців від Зарванської мені не дісталося, розмели(( М — мотивація.

Відправилися знову досліджувати "Гастрономічну карту" міста... (Фото нижче)))

kam_pod-20

Обідати цього дня нам пощастило в стейк-хаусі
Лондон . Враження згодом.

kam_pod-21

kam_pod-22

Втім, було дуже смачно. Засиділися ми і ледь не спізнилися на початок театралізованого квесту "Легенди оживають". Хоча все одно обіцяного оленя не було((...
Та спізнилися, чого таїтися... Олень, мабуть, прийшов, покрутився, побачив, що нас немає, і пішов...

kam_pod-23

Тут же відбулося відкриття нового туристичного сервісу. Киян особливо такою штукою не здивуєш, але для невеличкого українського містечка  це реальна подія. І дуже позитивна, бо показує, що місто готове вкладатися, щоб туристам, які приїздять сюди, було зручно. Тобто розуміють, що з гостями треба працювати.

kam_pod-24

kam_pod-25

Але поки інформаційне сенсорне табло далеко, а ви тільки плануєте подорож на Поділля, раджу встановити мобільний додаток
Кам'янець Туристичний. Тут можна знайти де жити, що їсти, куди і як поїхати в Кам'янці. (Для фанатів надкусаних яблук цього додатку поки немає, чекаємо)

Рушили до Польського ринку відкривати накриття))

kam_pod-26

На фото Олександр Заремба, директор музею "Кам'янецька фортеця", розказує про знахідку. А знахідка ця  це найстаріша бруківка в Україні, що збереглася майже в первісному стані до наших часів.
(Ну, Укравтодору тоді не було, от і збереглася, нічого дивного))

kam_pod-27

Розрізали стрічечку, всі діла... Але мене тішить сам факт, що починають відкриватися в нас не тільки розважальні туристичні об'єкти, а й щось історичне і науково цінне.

kam_pod-28

Ми потім  кілька разів проходили повз, то народ цікавиться, приходить, роздивляється.

kam_pod-30

А на площі Ринок потрохи розпочиналося святкування відкриття туристичного сезону.

kam_pod-29

Я думав, що побачив у місті всі історичні пам'ятки, але виявилося, що я був надто наївний. Наступною точкою в нашій програмі були "Порохові склади" і презентація там "Дитячого туризму в місті".
Як завжди, йдучи в нове місце, трохи поблукали (це фішка така, ага), але, може, то на добре, бо міста слід розглядати не тільки з фасадної сторони.

kam_pod-31

kam_pod-32

На території колишніх порохових складів група ентузіастів організовує для дітей різного віку так звану "Країну Пригод".

kam_pod-36

Якщо ви приїхали в місто з дітьми, а хочеться відпочити, якщо ви просто житель міста і хочете, щоб ваша дитина розвивалася, а не блогерствувала і фоткала під парканами  приводьте її сюди))

Тут її точно займуть чимось цікавим.

kam_pod-33

kam_pod-34

kam_pod-35

kam_pod-37

Презентація проекту пройшла весело, задорно і дуже спекотно. Бо сонце смажило вже зовсім по-літньому.

kam_pod-38

kam_pod-39

kam_pod-40

kam_pod-41

Всі, мабуть, чули про прогулянки Кам'янцем-Поділським на БРДМах. Вважається, що це екстремальний відпочинок. Забудьте) Справжня крутотєнь нині  то прогулянки містом з "МТ-тур" (MT SIDECAR TOURS). 
Як розповідає керівник проекту Андрій Височанський, усі мотоцикли МТ "Дніпро" – раритетні, випущені в Україні на київському мото-заводі "КМЗ". Машини відреставровані, оснащені сучасною електронікою та зручностями, проте все нівелюється кам'янецькими рельєфом і бруківкою.
Прогулянка справді екстремальна, але класнюча... спробуйте). (Найліпший антицелюлітний масаж, я би сказала)) Телефончик он намальований.

kam_pod-42

Гарненько розтрусивши нас кам'янецькою бруківкою, легендарний мотоцикл домчав до площі Польський ринок, де саме закінчували останні приготування до проголошення відкриття нового сезону.
Тортики ось принесли. Не "Рошен".

kam_pod-43

Родзинкою святкування стало встановлення рекорду для Книги рекордів України. 200 пар в історичному вбранні станцювали на центральній площі міста.
Зняти це нам дозволили з балкону Ратуші. Не всім, лише чотирьом, бо балкон знаходиться в аварійному стані. А шкода. Чудова була б атракція для туристів.
Проте на першому поверсі Ратуші знаходиться бомбезний
Музей Грошей. Невеличкий, але дуже цікавий.

kam_pod-44

Під пильним керівництвом дяді Юри (хто не в курсі, я розкажу про нього в розгорнутому пості) рекорд було успішно встановлено, представником Книги рекордів України зафіксовано. Правда, було трохи чітерів у костюмах доби ХХ століття, але то нічо, теж уже історія))

kam_pod-45

Нарешті настав час оголосити Туристичний сезон 2018 відкритим! Цього року він "містичний". Долучайтеся!
(А не магічний, нє? Але я відчула і те, і те)))

kam_pod-46

На площі почалися народні гуляння...

kam_pod-47

Тортик ось почали роздавати. Взагалі не розумію цього приколу  роздавати їжу. (А я розумію)))) Але народу подобається. До кацапських млинців з лопат, звичайно, не дотягувало, але виглядало як мінімум дивно.

kam_pod-48

Ми з Оленкою в поїданні солодкого участі не брали (а дуже хотілося, між іншим :Ь), щоб не псувати собі апетит. Попрямували далі мандрувати "Гастрономічною картою" до кафе (вони наполягли на тому, що вони кафе, а не ресторан)
"Під Брамою". Кафе дійсно знаходиться під брамою на початку Турецького мосту. Трохи спізнилися на домовлений час, бо зависли, споглядаючи неймовірний захід сонця. Стоячи, власне, на даху кафе)))

kam_pod-49

На вході нас уже чекав наймлосніший котяра в світі Кузя) (Хтива замурзана тварюка, але така мила й чарівна :) Про сам заклад і наші враження від нього буде в окремому пості про "Гастрономічну карту" Кам'янця-Подільського.

kam_pod-50

Далі за програмою було назначено світіння куль на Вірменській площі, але погода, а саме вітер, внесли свої корективи і представники Кам'янець-Подільського центру повітроплавання просто попалили трохи газу, що також було доволі вражаюче. Давно мрію політати, тож підійшов розпитав. Тепер знаю ціни, явки і паролі. І вам розкажу. Згодом.

kam_pod-51

Так закінчився наш другий день перебування в цьому привітному місті.
На наступний ранок для учасників прес-туру були заплановані орнітологічна екскурсія в Ботанічному саду і презентація першого хостелу в місті. Виявляється, до цього їх не було. (А Електростанція?) Тепер я знаю аж два. Той, який ми мали відвідати називається
Hostel Svit Hub.
Чому пишу "мали"? Бо Оленка дуже хотіла побачити Бакоту. (А чого зразу я? В хостел я теж хотіла, там обіцяли каву навчити варити, але не судилося мені стати баріскою  баристою, доведеться й далі працювати головою, інтелектуальними зусиллями тобто)))
Ще раніше зайшовши до Туристичного центру (того, який міський, біля костелу Петра і Павла), ми взяли візитку офіційного екскурсовода (після того, як нам запропонували тут же і одружитися. Миттєве одруження в Кам'янці коштує всього 1800 грн (не миттєве, а за добу, і 1600 грн, здається). В Києві, наприклад 5000 грн!!!) і забронювали два місця на поїздку туди. (В Бакоту, не на одруження)))

kam_pod-53

Екскурсовод, хоч і офіційний (затверджений президіумом партії!!!)) якось не вразив, бо трохи ностальгував по тим самим президіям, а сама Бакота зайшла. Хоч я тут і вдруге, але весняна Бакота не може не зайти.
Вона точно заслуговує окремої розповіді.
А я одразу скажу, що це місце, куди таки варто заморочитись і дістатися самотужки, без екскурсій та іншої суєти, краще в будній день. А про історію створення водосховища ви і в інтернетрях прочитаєте. Тиша, спокій і благодать цінніші набагато.

kam_pod-54

Повернувшись у місто, ми чесно спробували наверстати втрачене і подалися до Ботанічного саду. (Бо я туди теж дуже хотіла. Люблю ботсади не менше, ніж поїсти)) А поїсти у ботсаду — взагалі блаженство :)
Ми туди намагалися потрапити кілька років поспіль, але якось не могли втрапити, то входу не знайдемо, то вже пізно приходимо, а хтось з місцевих нам взагалі був сказав, що Ботсад у місті не працює.
Але тепер-то ми знали, що він точно відкритий.
Заплативши за вхід по 10 грн (!!!), ми побачили багато. Контрастного. І прекрасного, і підзакинутого. Поспілкувалися з працівниками, фанатами своєї справи, і побачили трохи бидляцтва від відвідувачів... Суперечливе таке і багате на враження виявилося відвідування.

kam_pod-55

kam_pod-56

kam_pod-57

Чесно спробували знайти
Hostel Svit Hub, подивитися що до чого, але за вказаною адресою нам трохи повилазило, вхід ми так і не побачили. Та ми до нього просто не дійшли))

До потяга залишалося ще кілька годин, трохи побродили містом.
Сподобалося, що мультимедійний екран, над яким так "трусився" Департамент туризму (якщо знати, скільки воно коштує, то і не дивно) працює і користується популярністю. (Ні, заммера зразу сказав, що він вірить у людей та антивандальну систему захисту))

kam_pod-58

Сходили попрощатися із Замком.
Це Хрест. Чи не єдине місце в Кам'янці-Подільському, куди я за дюжину відвідин міста так і не дійшов). Щоразу приїжджаю і кажу собі: "От цього разу..." — і кожного разу якось не складається.
Треба просто взяти і піти, як я торік))

kam_pod-59

Хоча на неділю "Гастрономічної карти" для учасників прес-туру заплановано не було, поласували тортиком у давно облюбованій
Кав'ярні на Зарванській (Таааааак!!!!) і завернули подивитися на розрекламований іншими учасниками сендвіч-ресторан Троє в Каноє. Купили собі в дорогу Єнота і Томагавк)) А потім я дізналась, що в них іще був суп із сочевиці і тепер я розумію, що мені терміново треба в КамПод, от прямо вже йду на сайт УЗ купувати квитки.

А далі вокзал... поїзд, що вже чекає. Ми їдемо додому. Щоб точно повернутися сюди. В улюблене місто.
Не просто в улюблене, а в місто, з якого, власне, все й почалось. Якщо ти, Сашечка, розумієш, про що я ;)

Не по темі, але я точно знаю, що хтось із організаторів прес-туру читатиме цей пост. Так ось. Музей мініатюр, звичайно, класний, але отим здоровенним рекламним щитом вони псують один із найбільш фотогенічних видів міста.
Так треба було музею і сказати, нє? А! Ми не могли, ми бігли вечеряти))

kam_pod-60

Отакий прес-тур вийшов. Постарався основні тези вмістити в перший пост. У наступних про кожен пункт розкажу більш докладно. А я ще докладніше))
А поки просто подякую організаторам. Особливо зі сторони міста. Ви справді фанати своєї справи, і видно, як ви вболіваєте за рідне місто.
Кам'янцю пощастило з вами.
Приєднуюсь до подяк, низький уклін тим, хто все це придумав, і безмежна вдячність за те, що так нежданно-негаданно мені випало провести три неймовірні весняні дні у чудовому місті, в компанії прекрасних людей!
Це було неперевершено! Але якщо на той рік буде спроба побити цей рекорд класного відпочинку,
 то ми готові :)

Ну а читачам традиційно раджу не перемикатися. Далі буде цікавіше.

Profile

falkoner: (Default)
falkoner

September 2022

M T W T F S S
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829 30  

Most Popular Tags

Page generated Thursday, 3 July 2025 07:51
Powered by Dreamwidth Studios

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags