Про пам'ятник коханню
Thursday, 18 October 2012 08:52![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Давай с тобою вместе спросим эту осеньВ минулу неділю побував в дендропарку "Софіїівка, що в Умані.Намагався застати там золоту осінь. Осені не застав, як і сонця. Погода підвела. Холодно, туман, мряка. Але людей було менше. а то позитив. Пішли ходити туманною Софіївкою
Кого мы потеряли, а кого ветер уносит?
И что мы оставим себе, и что заберет время года
С желтыми листьями, холодная погода..

Парк Софіївка був створений власником міста Умані польським магнатом Станіславом Щенсним (Феліксом) Потоцьким як подарунок красуні-дружині, гречанці Софії Вітт-Потоцькій. Автором топографічного й архітектурного проекту і керівником будівництва парку було призначено талановитого польського військового інженера Людвіга Метцеля, а безпосередньо виконали всі роботи в парку народні майстри- умільці Уманщини. Місце для будівництва Софіївки було вибране дуже вдало: невеликий струмок, здавна прозваний Багном (пізніше річка Кам'янка), столітні дуби, яруги і природні джерела кришталево чистої води, нагромадження кам'яних брил.

Трошки осені .
Прикрасили парк мармуровими статуями грецьких богів та богинь, філософів та поетів, виготовленими скульпторами Італії та Франції. Уманські умільці створили в долині свою невелику Елладу, батьківщину красуні дружини Потоцького.

Мала Швейцарія

Річка Кам'янка

Тарпейська скеля

Візитна картка парку - фонтан змія

Аполлон Бельдервейський

Водоспад

Долина гігантів

Над гротом Тантала

Міст Сплячий лев

Критський лабіринт

Грот Каліпсо

Фазанник

Острів Анти - Церцеї. Ну і гондола з гондольєром везуть гондо...))))

І все таки вже осінь.

Міст

Верхній став

Стоять лавчонки.. стоять в сторонке (с)
У 1831 році після польського повстання, в якому він брав участь, всі володіння Потоцьких були конфісковані й передані Київській казенній палаті, а з 1836 до 1859 року парк підпорядковується Управлінню військових поселень, яке розпочало в ньому реставраційні й відновлювальні роботи. За цей період збудовано багато архітектурних споруд і об'єктів ( башти при входах у сад, павільйон Флори, Рожевий павільйон на острові Анти - Цирцеї, обладнана тераса Муз, встановлено чавунного змія на фонтані ). У цей період Софіївка називається Царициним садом.

Водоспад озера Ахеронт

Партерний амфітеатр.

У 1859 році парк перейшов на утримання Головного училища садівництва Росії переведеного з Одеси до Умані. Під керівництвом відомого вченого В. Пашкевича в Софіївці значно збагатилась колекція рідкісних екзотичних рослин. У 1919 році парк стали називати Садом III Інтернаціоналу.

З золотою осенню явно не склалося.

Китайська альтанка
У 1929 році парк оголошено державним заповідником. Йому надається статус самостійної установи, яка кілька разів передається в підпорядкування різних відомств. З 1955 року парк підпорядковується Академії наук України. Сьогодні Софіївка є цінним науковим і культурно-освітнім центром. З 1991 року їй надається статус науково-дослідної установи НАН України, а з 2005 року - науково-дослідного інституту НАН України.