falkoner: (Default)
falkoner ([personal profile] falkoner) wrote2016-07-15 08:07 pm

Про Люблін. Частина третя. Старе місто.

По асфальту мимо цемента,
Избегая зевак под аплодисменты.
Обитатели спальных аррондисманов,
Социального дна, класс и нац. элементов

Lublin-151.jpg

Через дорогу від Katedra Przemienienia Pańskiego знаходиться торговий центр. Туди я і рушив далі. Чесно - в туалет. Ну і ще кави думав випити. Кави не випив, але чото потягнуло по магазинам побродити ( для мене це пиздець, як дивно). Кароч ціни такі як в нас у фірмових магазих, тож везти звідти одяг нема сенсу. Але я не про те . На дах цього торгового центру можна піднятися ... а там.. сад.

Lublin-98.jpg

З доволі непоганими видами на Люблінський замок.

Lublin-101.jpg

І старе місто, звичайно.

Lublin-97.jpg

А так виглядає нова частина міста.

Lublin-104.jpg

Lublin-109.jpg

Повернувся до королівської площі. Тим часом відкрився вхід в замок.

Lublin-111.jpg

Люблінський замок . Без людей. Рідкий кадр.


Lublin-112.jpg

Погуляв по внутрішньому двору. На башту поки вирішив не підніматися.

Lublin-119.jpg

Башта, власне , називається "Донджон"

Lublin-122.jpg

Каплиця Святої трійці
Каплиця вражає уяву своїми розписами початку 15 століття. По-перше, тим, що вони дійсно красиві, багатоколірні і неймовірні. По-друге, розписи виконані згідно візантійському канону, хоч храм є католицьким. Таке дивне як для католицького храму рішення було прийнято королем Польщі Владиславом Ягайлом, любителем східного стилю.

Lublin-126.jpg

Мене ж чомусь вперто тягнуло в нові райони.

Lublin-129.jpg

Lublin-130.jpg

Lublin-131.jpg

Тут раніше, мабуть , бігав трамвайчик.

Lublin-132.jpg

І знову замок.

Lublin-136.jpg

Lublin-139.jpg

На площі перед ним знімали якийсь кліп на релігійну пісню,як я зрозумів. Заодно сюди якась релігійна хода притулила. Але виглядають весело і кольорово.

Lublin-141.jpg

Нарешті знайшов в собі натхнення і завернув в Старе місто. Виглядає вражаюче. Кажуть, воно особливо не змінилося з 16 сторіччя.
Фарна площа. Тут колись стояв фарний костел. Зараз від нього залишилися лише фундамент і макет.

Lublin-156.jpg

Lublin-162.jpg

Lublin-167.jpg

Атмосферу вуличок словами передати дуже важко. Будинки так і дихають історією. Вони не те, щоб сильно відреставровані, тобто не всі. Ті які напіврозвалені закриті банерами з репродукціями відомих картин. Втім, виглядає доволі органічно.

Lublin-165.jpg

Lublin-166.jpg

Lublin-174.jpg

Старий ринок. Стандартна назва для стандартної центральної площі. Втім, вона стандартно прекрасна.

Lublin-168.jpg

В далині видніється Кляштор Домініканів. Вперше отці-домінікани зафіксонаві в Любліні у 1253 році. Нинішній костел св. Станіслава і монастир виникали послідовно від XIII до XVII століть. Починаючи від XIII століття костел є безперервним місцеперебуванням домініканів. Монастирський комплекс є одним з найцінніших пам'ятників Любліна. Від початку XV століття в костелі знаходилися реліквії Святого Хреста, перевезені з Києва, які украдено в 1991 році. Сьогодні в костелі знаходиться інша частка реліквії Древа Святого Хреста. З давнього середньовічного костелу залишився до наших днів зруб мурів, перебудований у XVII столітті. У XVII і XVIII століттях святиню оточено одинадцятьма каплицями.

Lublin-170.jpg

Біля кляштора я врятував летючу мишу. Якась тітонька покликола мене і як я зрозумів попросила прибрати мишу з дороги. Коли я її підняв вона затріпотіла ( мало, сцука не вкусила) , вирвалася і полетіла. Наскільки я знаю, кажани не можуть злітати з горизонтальної поверхні, а на спеці тій вона б довго не протягнула. Так що тішу себе думкою, що я врятував бетмена.

Lublin-173.jpg

Проникся добрим ділом так, що аж в середину зайшов. В шортах пустили, коль чо.

Lublin-176.jpg

Lublin-172.jpg

Кляштор по ідеї знаходиться на польському шляху Каміно (Шлях св. Якова), в мене тоді якраз стрічка у ФБ кричала ним, тож звернув увагу.

Lublin-183.jpg

Там театр))

Lublin-186.jpg

Вуличка веде до Тринітарської вежі. Один з найкращих оглядових майданчиків Любліна, ну і звичайно неймовірна споруда. Але про неї трохи іншим разом.

Lublin-189.jpg

Атмосферно.

Lublin-190.jpg

І як це б я не полазив по підворотням.

Lublin-191.jpg

Вийшов зі Старого міста якраз біля вежі. Зафоткав симпатичний будинок. Не надто історичний, але красивий.

Lublin-194.jpg

Люблінська архікатедра пресв. Іоанна Хрестителя та Іоанна Євангеліста, що стоїть біля Тринітарської вежі, є найбільшою сакральною спорудою пам'ятника Любліна. Первинно це був костел єзуїтів, яких до Любліна привів в 1582 році єпископ краківський Бернард Мацейовський. Святиню збудували в 1586-1625 роках згідно з проектами єзуїтських архітекторів: Яна Марії Бердардоно, Юзефа Брізіо і Михайла Хінца. Це був то один з перших барокових костелів, зведених поза межами Італії. З огляду на участь у будівництві Люблінських зодчих костел отримав частково збережене до цього дня елементи архітектури так званого Люблінського ренесансу.

Lublin-196.jpg

Lublin-199.jpg

Lublin-200.jpg

Звідси ж один з найбільш вдалих ракурсів на Нову ратушу.

Lublin-197.jpg

Пост дуже розрізся, тож продовжу наступного разу. Не перемикайтеся, буде цікаво.

Частина перша. Граффіті
Про Люблін. Частина друга. Початок